serwislaptopow.eu

Co zrobić w przypadku zalania notebooka?

1. Nie pić przy laptopie

Jest to zasada numer jeden. Wystarczy trochę konsekwencji a czytanie pozostałych punktów nie będzie potrzebne.

2. Odłączyć zasilanie

Jeśli nie przestrzegaliśmy zasady numer jeden i wylaliśmy jakiś płyn na naszego laptopa, należy jak najszybciej odłączyć zasilanie od notebooka i wyjąć baterię.

3. Obróć laptopa do góry dnem

Jak już odłączyliśmy laptopa od zasilania, należy go odwrócić do góry nogami tak, aby płyn, który dostał się do środka mógł z tamtąd wypłynąć (warto przy tym manewrować laptopem).

4. Suszymy laptopa

W tej chwili mamy wyłączony laptop, bez baterii, odwrócony do góry nagami i wylewamy z niego płyn. Jeśli wylała się woda, zostawiamy notebooka do góry dnem na kilka dni w ciepłym miejscu. Później można spróbować go uruchomić.

5. Czyszczenie laptopa

Jeśli wylało się coś innego niż woda należy wyczyścić laptopa. Pomocne będą woda destylowana lub inny specjalistyczny preparet. W tym cel należy rozkręcić laptopa i przemyć wszystkie jego części wodą destytlowaną. Następnie należy skręcić laptopa i sprawdzić czy działa.

6. Serwis laptopów

Jeśli wykonaliśmy wszystko zgodnie z powyższymi wskazówkami a laptop mimo to nie działa lub nie potrafimy rozkręcić notebooka i go wyczyścić, należy go zanieść do serwisu laptopów (najlepiej naszego).